Mecz Lyon - Stade Brestois 29 zakończony wynikiem 4-3 dnia 2024-04-14 18:45

W niesamowicie emocjonującym starciu w ramach 29. kolejki Ligue 1 drużyna Lyon podejmowała Stade Brestois 29 w Groupama Stadium. Mecz rozegrany dnia 14 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:45 zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4-3 po widowiskowej rywalizacji. Wynik na przerwę wskazywał na minimalne prowadzenie Lyonu 1-0, jednak druga połowa przyniosła wiele goli i niezwykłych zwrotów akcji.

Mecz Pomiędzy Lyon a Stade Brestois 29 - Relacja

Wczorajszy wieczór na stadionie Groupama Stadium w Lyonie był pełen emocji i niespodzianek, gdy miejscowa drużyna podejmowała gości z Stade Brestois 29. Mecz zapowiadał się niezwykle interesująco, a zawodnicy obu ekip nie zawiedli kibiców, prezentując wysoki poziom futbolu.

Początek spotkania był wyrównany, obie drużyny starały się przejąć inicjatywę, ale to Lyon jako gospodarz zdołał otworzyć wynik. W 18. minucie to właśnie Corentin Tolisso strzelił pierwszego gola dla Lyonu po asyście Jake'a O'Briena, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0.

W drugiej połowie goście z Brestu postanowili odpowiedzieć i doprowadzili do wyrównania za sprawą Steviego Mounié w 60. minucie. Nie minęło wiele czasu, a Romain Del Castillo strzelił dwa kolejne gole dla Stade Brestois 29, ustalając wynik na korzyść gości 3-1.

Lyon jednak nie zamierzał się poddać i z determinacją ruszył do odrobienia strat. Alexandre Lacazette zdobył bramkę dla gospodarzy w 70. minucie, a następnie Nicolás Tagliafico w 79. minucie wyrównał stan meczu na 3-3 po podaniu Rayana Cherkiego.

Emocje sięgały zenitu w końcówce spotkania, kiedy to w doliczonym czasie gry Ainsley Maitland-Niles strzelił czwartego gola dla Lyonu, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 4-3.

Poza bramkami, na boisku nie brakowało kontrowersji i kartek. Obie drużyny otrzymały kilka żółtych kartek, ale to dwie czerwone kartki dla Nicolása Tagliafico z Lyonu oraz Pierre'a Lees Melou z Brestu wpłynęły istotnie na przebieg meczu.

Po zakończonym spotkaniu atmosfera na stadionie Groupama Stadium była niesamowicie emocjonująca, a kibice obu drużyn mieli powody do zadowolenia z widowiska, które dostarczyli im piłkarze. Kolejne mecze zapowiadają się równie interesująco, zarówno dla Lyonu, jak i Stade Brestois 29.