Lyon kontra Nice, wynik meczu: 1-0

W ostatniej kolejce Ligue 1 doszło do starcia pomiędzy drużynami Olympique Lyon a OGC Nice. Mecz, który odbył się w Groupama Stadium, zakończył się minimalnym zwycięstwem gospodarzy. Jedynego gola tego spotkania zdobył zespół Lyonu, prowadząc tym samym od pierwszej połowy aż do końcowego gwizdka sędziego. Pomimo starań rywali, wynik na przerwę nie uległ zmianie, a ostatecznie to gospodarze cieszyli się z trzech punktów zdobytych w tej 22. kolejce ligowej. Mecz miał miejsce w dniu 2024-02-16 o godzinie 20:00, a relację spod piłkarskiego nieba prezentujemy Wam teraz.

Relacja z meczu piłki nożnej: Lyon vs Nice

Spotkanie pomiędzy drużynami Lyon i Nice odbyło się w ramach 22 kolejki Ligue 1 na stadionie Groupama Stadium. Mecz rozpoczął się o godzinie 20:00, a sędzią głównym był Clement Turpin z Francji.

Na murawie obserwowaliśmy zaciętą rywalizację, pełną napięcia i emocji. Zarówno gospodarze, jak i goście, dawali z siebie wszystko, walcząc o każdą piłkę.

Gola na 1-0 dla Lyon zdobył O. Mangala w 22. minucie po pięknej asyście E. Nuamah. To trafienie dało prowadzenie gospodarzom, którzy potrafili skutecznie wykorzystać swoją okazję.

W pierwszej połowie obie drużyny starały się kontrolować przebieg gry, ale to Lyon wyszedł na prowadzenie i utrzymał je do przerwy, prowadząc 1-0.

W drugiej połowie emocje sięgały zenitu, a obie drużyny miały okazje do strzelenia gola. Mimo starań, żadna z nich nie zdołała pokonać bramkarza rywali, co sprawiło, że wynik nie uległ zmianie.

Na boisku nie obyło się bez kartek. W 9. minucie Youssouf Ndayishimiye z Nice otrzymał żółtą kartkę za faul. Natomiast po stronie Lyonu nie odnotowano żadnych kartek w tym meczu.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1-0 na korzyść Lyon, co cieszyło miejscowych kibiców, a rozczarowało fanów Nice. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom gry, ale to gospodarze sięgnęli po zwycięstwo.

Następne mecze dla Lyon to starcia z Metz, Strasbourg i Lens, natomiast Nice zmierzy się z Clermont Foot, Toulouse i Montpellier. Czekamy z niecierpliwością na kolejne emocje, jakie przyniesie Ligue 1!