Mecz Nantes - Lyon dnia 2024-04-07 18:45: wynik 1-3

Wczorajszy mecz Ligue 1 pomiędzy Nantes a Lyon dostarczył kibicom wiele emocji. Choć Nantes wyszło na prowadzenie po pierwszej połowie, ostatecznie to Lyon triumfował, odwracając losy spotkania i wygrywając 3-1. Mecz odbył się w Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau, a kibice mogli podziwiać widowiskową grę obu drużyn.

Relacja z meczu Nantes vs Lyon

Wczorajszy wieczór na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau był pełen emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Mecz pomiędzy Nantes a Lyon przyciągnął uwagę kibiców z całego kraju, a ostateczny wynik 1-3 na korzyść Gości z pewnością zapadnie im długo w pamięci.

Od samego początku spotkania atmosfera była niesamowicie napięta. Gospodarze postanowili zaatakować od pierwszych minut, co zaowocowało bramką zdobytą przez M. Abline'a w 16. minucie, asystowaną przez F. Molleta. Nantes objęło prowadzenie 1-0, co sprawiło, że kibice oszaleli z radości.

Pomimo wyraźnej przewagi Nantes, Lyon nie poddawało się i w drugiej połowie podjęło desperackie starania o odrobienie strat. Alexandre Lacazette wpisał się na listę strzelców w 75. minucie, wyrównując wynik na 1-1. M. Fofana postanowił jednak zrewanżować się gospodarzom, zdobywając kolejne dwie bramki dla Lyon w 77. i 90. minucie, przy czym druga z nich była efektem asysty A. Maitland-Nilesa. Ostatecznie, wynik meczu zakończył się rezultatem 1-3 na korzyść Gości.

Spotkanie nie obyło się bez emocji i kontrowersji. Obie drużyny otrzymały żółte kartki, przy czym Eray Cömert oraz Mostafa Mohamed z Nantes, a także Alexandre Lacazette i Ernest Nuamah z Lyon, musieli uważać na kolejne faule. Czerwone kartki nie zostały w tym meczu użyte.

Wynik ten na pewno będzie miał wpływ na dalszy przebieg sezonu dla obu drużyn. Nantes będzie musiało podjąć dodatkowe wysiłki, aby wrócić na właściwe tory, mając przed sobą trudne spotkania z Le Havre, Rennes oraz Montpellier. Z kolei Lyon, po zwycięstwie, może z pewnością spojrzeć z nadzieją w przyszłość, czekając na mecze z Stade Brestois 29, Paris Saint Germain oraz Monaco.