Spotkanie pomiędzy Lyon i Stade Brestois 29 dnia 2024-04-14 18:45 - 4-3

W najnowszym spotkaniu Ligue 1, Lyon podejmował Stade Brestois 29 na własnym terenie w Groupama Stadium. Mecz, który odbył się 8 dni temu, dostarczył kibicom niezwykłej dawki emocji i goli. Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, to drużyna gospodarzy wyszła zwycięsko, pokonując rywali 4-3. Choć wynik na przerwę wskazywał na minimalną przewagę Lyonu 1-0, to druga połowa dostarczyła wielu bramek i niezwykłych momentów. Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją z tego niezwykłego starcia.

Relacja z meczu:

Emocjonujące widowisko na Groupama Stadium zainaugurował gospodarz - zespół Lyon, który już w 18. minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą Celiana Tolisso, asystującego Jake'owi O'Brienowi. Piłkarze Stade Brestois 29 jednak nie zamierzali odpuszczać i w drugiej połowie rozpoczęli swoją ofensywę. To właśnie Steve Mounié w 59. minucie wyrównał stan meczu, a Romain Del Castillo dołożył kolejne dwie bramki w 64. i 67. minucie, dając prowadzenie swojej drużynie.

Atmosfera na stadionie była niesamowicie gorąca, a emocje sięgały zenitu, gdy Alexandre Lacazette zdobył bramkę dla Lyonu w 70. minucie, zmieniając bieg wydarzeń. Następnie, w 79. minucie Nicolás Tagliafico wyrównał wynik, dając nadzieję kibicom na zwycięstwo. Jednak prawdziwe szaleństwo zapanowało na trybunach w doliczonym czasie gry, kiedy to Ainsley Maitland-Niles strzelił decydującego gola dla gospodarzy, ustalając wynik meczu na 4-3.

Spotkanie obfitowało również w kartki. W drużynie Lyonu żółte kartki zobaczyli Saïd Benrahma, dwukrotnie ukarany Nicolás Tagliafico, Jake O'Brien oraz Nemanja Matić. Natomiast zawodnicy Stade Brestois 29, oprócz strzelca bramki Pierre'a Lees Melou, otrzymali żółte kartki: Lilian Brassier, Bradley Locko i bramkarz Marco Bizot. W doliczonym czasie gry obie drużyny zostały także osłabione przez czerwone kartki dla Nicolása Tagliafico z Lyonu oraz Pierre'a Lees Melou z gości.

Mecz z pewnością zostanie zapamiętany przez kibiców obu drużyn. Niestety dla Stade Brestois 29, wynik nie był korzystny, ale walka i zaangażowanie zawodników zapewniły widowisko na najwyższym poziomie. Lyon z kolei może cieszyć się z trzech punktów i musi już myśleć o kolejnych wyzwaniach. Następne mecze dla Lyon to starcia z zespołami Monaco, Lille oraz Clermont Foot, natomiast Stade Brestois 29 zmierzy się z Rennes, Nantes i Reims.