Na obiekcie Stade Saint-Symphorien dnia 2024-02-23 20:00 odbył się mecz Metz vs Lyon zakończony wynikiem 1-2

W jednym z meczów 23. kolejki Ligue 1 drużyna Metz podejmowała u siebie Lyon. Spotkanie, które odbyło się 23 lutego o godzinie 20:00 na Stade Saint-Symphorien, było pełne emocji i zaciętej rywalizacji. Ostatecznie to goście z Lyon wyszli zwycięsko z tego starcia, pokonując Metz 2-1. Wynik na przerwę wskazywał remis 1-1, lecz druga połowa przyniosła decydujące trafienia dla drużyny z Lyonu.

Metz 1-2 Lyon: Dramatyczna rywalizacja na Stade Saint-Symphorien

Wczorajszy wieczór na Stade Saint-Symphorien był pełen emocji i napięcia, gdy drużyna Metz gościła Lyon w ramach 23 kolejki Ligue 1. Mecz rozpoczął się o godzinie 20:00, a na boisku panowała gorąca atmosfera, którą podgrzewały licznie zgromadzeni kibice.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie z determinacją, co zaowocowało szybką bramką w 13 minucie. Gwiazda Metz, G. Mikautadze, wpisał się na listę strzelców, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0.

Jednak Lyon nie zamierzał się poddać i odpowiedział tuż przed przerwą. A. Lacazette wyrównał stan meczu w 45 minucie po asyście Clintona Maty, co sprawiło, że drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Druga połowa okazała się być równie pełna emocji, a decydujący cios dla gości z Lyon padł w 60 minucie. S. Benrahma zdobył bramkę dającą swojej drużynie prowadzenie 2-1, a asystującym zawodnikiem był M. Caqueret.

Mimo starań Metz nie zdołał już odrobić strat, a ostatecznie to Lyon cieszył się z trzech punktów po końcowym gwizdku sędziego.

W zaciętym meczu nie obyło się także bez kartek. Lamine Camara z Metz otrzymał żółtą kartkę w 81 minucie, natomiast w drużynie gości kartki obejrzał Clinton Mata (73') oraz Jake O'Brien (87').

Ostateczny wynik 1-2 na korzyść Lyon sprawił, że obie drużyny teraz skupią się na przygotowaniach do kolejnych spotkań. Metz zmierzy się z Nantes, Clermont Foot i Reims, natomiast Lyon podejmie Strasbourg, Lens i Lorient. Czy te zespoły zdołają kontynuować swoją dobrą passę czy może nadejdzie czas na odrodzenie rywali? Przekonamy się już niebawem!