Spotkanie Marseille - Lyon dnia 2023-12-06 20:00 na obiekcie Stade Orange Vélodrome: 3-0

Drużyny Marseille i Lyon spotkały się w emocjonującym meczu Ligue 1, który odbył się w Stade Orange Vélodrome. Wynik końcowy to 3-0 na korzyść drużyny Marseille, która wyszła na prowadzenie 2-0 na przerwę. To niezapomniane starcie miało miejsce 6 grudnia 2023 roku o godzinie 20:00, w ramach 10. kolejki ligowej.

Marseille triumfuje nad Lyonem 3-0

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Marseille i Lyon zakończył się zwycięstwem gospodarzy z wynikiem 3-0. Spotkanie odbyło się na Stadionie Orange Vélodrome w ramach 10. kolejki Ligue 1 o godzinie 20:00. Sędzią głównym był François Letexier z Francji.

Mecz rozpoczął się dynamicznie, a już w 21. minucie Vítinha otworzył wynik na 1-0, wykorzystując asystę P. Aubameyanga. Kilka minut później, w 25. minucie, A. Murillo podwyższył prowadzenie Marseille na 2-0, ponownie wykorzystując asystę P. Aubameyanga. W drugiej połowie, w 55. minucie, P. Aubameyang strzelił bramkę na 3-0, po asyście Vítiny.

Podczas emocjonującego spotkania zawodnicy obu drużyn otrzymali żółte kartki. Po stronie gospodarzy został ukarany Azzedine Ounahi w 49. minucie, natomiast w drużynie gości żółte kartki otrzymali Dejan Lovren w 21. minucie oraz Mahamadou Diawara w 87. minucie. Nie odnotowano żadnych czerwonych kartek.

Następne mecze dla Marseille to starcia z zespołami Brighton, Clermont Foot oraz Montpellier, natomiast Lyon zmierzy się z Monaco, Nantes oraz Le Havre.